iset
28 بهمن 1401 - 17:05

تشدید مبارزه پلیس با سارقان در کرمانشاه/۱۰۴ سارق دستگیر شدند

کرمانشاه- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به تشدید مبارزه با سارقان اموال مردم در کرمانشاه از دستگیری ۱۰۴ سارق طی ۷۲ ساعت گذشته با تلاش ماموران پلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: طی ۷۲ ساعت گذشته با تلاش شبانه روزی مأموران یگان‌های مختلف انتظامی استان و تشدید مبارزه با سارقان ۱۰۴ سارق دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

وی افزود: با دستگیری این سارقان و در بازه‌ی زمانی یاد شده در مجموع ۱۷۰ فقره انواع سرقت نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: کشف ۱۷ فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی و همچنین کشف ۱۴ دستگاه خودرو مسروقه از جمله مهم‌ترین دستاوردهای مأموران انتظامی استان در این طرح سه روزه بود.

جاویدان با اشاره به اینکه بیشترین آمار سرقت‌های استان کرمانشاه مربوط به سرقت‌های خرد است، گفت: سرقت وسایل و قطعات خودرو و همچنین سرقت داخل خودرو بیشترین فراوانی را پس از سرقت‌های خرد در استان داشته است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از سرقت‌های استان در شهر کرمانشاه به وقوع پیوسته است، خاطرنشان کرد: علاوه بر گستردگی جغرافیایی و جمعیت زیاد عوامل اجتماعی مختلفی از جمله حاشیه نشینی و بیکاری نیز در وقوع سرقت‌های شهر کرمانشاه تأثیرگذار هستند که یقیناً با تلاش سایر دستگاه‌ها و نهادها می‌توان شاهد کاهش وقوع این پدیده بود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مقابله با سرقت و سارقان از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری و مطالبات به حق شهروندان است، عنوان کرد: مبارزه با سارقان اموال مردم از جمله اولویت‌های مأموریتی پلیس است.

جاویدان در پایان از آغاز طرح عملیاتی ویژه مبارزه با سارقان در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این طرح که به زودی آغاز می‌شود مبارزه با سارقان و پدیده سرقت به صورت ویژه در دستور کار انتظامی استان قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1042091