iset
05 دی 1401 - 09:02

همسایگی با کشور عراق یک فرصت کم نظیر برای کرمانشاه است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: همسایگی با کشور عراق یک فرصت کم نظیر برای کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی شامگاه یکشنبه در دیدار فرماندهان ارتش در غرب کشور با اشاره به اهمیت همسایگی استان با کشور عراق اظهار کرد: عراق یک فرصت کم نظیر برای کرمانشاه و مانند دریای خزر برای استان‌های شمال کشور است که باید از مزیت‌های بزرگ آن در حوزه‌های مختلف گردشگری، تجاری، پزشکی، فرهنگی و اجتماعی برای پیشرفت کرمانشاه استفاده کرد.

وی افزود: آشوب‌های پراکنده اخیر در برخی شهرها، ارزش و ضرورت توجه بیشتری به امنیت مرزها را روشن‌تر کرد و نشان داد که باید نگاه ویژه‌ای به تأمین تجهیزات و نیازهای این حوزه داشت تا دشمن از مرزها در راستای پیشبرد توطئه‌های خود استفاده نکند.

استاندار کرمانشاه بهترین راه مقابله با تهدیدات امنیتی دشمنان را تحکیم و تقویت استان در داخل دانست و تصریح کرد: حل مشکلات داخل استان از جمله مهار معضل بیکاری به معنی بی اثر کردن بخش زیادی از تهدیدات خواهد بود.

صحرایی با اشاره به آیات قرآن کریم تاکید کرد: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه خودشان سرنوشت خود را تغییر دهند بنابراین برای رفع مشکلات بزرگ استان هم هیچ راهی غیر از ورود همه به میدان کار و همکاری و همدلی نیست.

امیر سلیمان طاهری فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش هم در این دیدار آخرین وضعیت امنیت مرزهای استان و تسلط ارتش بر هرگونه تحرک مرزی را تشریح کرد و گفت: دشمنان به دنبال تزریق ناامنی از طریق مرزها به داخل کشور هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 934788