iset
15 اسفند 1401 - 13:58

۲۰۰ اصله نهال همزمان با روز درختکاری در کرمانشاه کاشته شد

کرمانشاه- همزمان با روز درختکاری ۲۰۰ اصله نهال در مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) در شهر کرمانشاه کاشته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین روز درختکاری ظهر دوشنبه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) با حضور جمعی از مسئولان منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار کرمانشاه برگزار شد.

همزمان با روز درخت کاری ۲۰۰ اصله نهال توسط گروه‌های مردمی، کادر درمان، جمعیت هلال احمر در ضلع شمالی بیمارستان امام رضا (ع) غرس شد.

کاشت یک درخت به حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند

ابراهیم رحیمی زنگنه سرپرست فرمانداری کرمانشاه در این مراسم اظهار کرد: توجه به منابع طبیعی مهم‌ترین رکن توسعه پایدار است و توسعه پایدار بدون توجه به منابع طبیعی اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: کاشتن فقط یک نهال ساده، فواید بسیاری به ویژه در دنیای صنعتی امروز دارد و با این کار می‌توان تا حدودی آسیب‌هایی که توسط انسان به طبیعت وارد شده جبران کرد.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه تصریح کرد: فرهنگ درختکاری باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود و همه باید در کنار هم در حفظ محیط زیست تلاش کنیم.

رحیمی زنگنه بیان کرد: امروز همه ما در برابر آیندگان مسئولیم و می‌بایست با تمام توان خود در حفظ منابع طبیعی کشور تلاش کنیم.

وی ادامه داد: روز درختکاری روز یادآوری برای بازآفرینی نظم طبیعی در نهاد عالم هستی است که همه اجزای آن تسبیح گوی خداوند متعال هستند.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: به طور قطع برگزاری این مراسم در راستای حفظ منابع طبیعی و توجه بیشتر به محیط زیست و ارائه راهکارهای اصولی و کاربردی در این خصوص راهگشا و اثرگذار خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1076568