iset
01 دی 1401 - 23:30

وجود ۵ مرز رسمی می تواند به توسعه اقتصادی کرمانشاه کمک کند

کرمانشاه- عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه گفت: وجود پنج مرز رسمی می تواند به توسعه اقتصادی کرمانشاه کمک کند.

گزارش خبرنگار مهر، شهریار حیدری بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه تودیع و معارفه استاندار کرمانشاه که با حضور وزیر کشور، نماینده ولی فقیه، نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: بازگشایی مرز خسروی یکی از اتفاقات خوب استان کرمانشاه بود که با تلاش استاندار پیشین کرمانشاه تحقق یافت و از دستاوردهای مهم وی طی یکسال گذشته است.

وی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت استان وظیفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، افزود: به همین منظور حمایت از استاندار برای پیشبرد اهداف و تحقق برنامه‌های توسعه محور بر همه مدیران و مسئولان مورد تاکید قرار می‌گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: استان کرمانشاه در دارا بودن منابع خدادادی بسیار غنی بوده و در برخی حوزه‌ها نسبت به سایر کشورهای همجوار نیز منابع و ظرفیت‌های قابل توجهی دارد که بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته باید برای رفاه و آسایش مورد استفاده قرار گیرد.

حیدری با تاکید بر اینکه از ظرفیت‌های استان کرمانشاه به خوبی استفاده نشده، خاطر نشان کرد: یکی از ظرفیت‌های استان کرمانشاه پنج مرز مشترک با کشور همجوار بوده که ششمین مرز رسمی به نام تیله کوه نیز به زودی بازگشایی خواهد شد اما با این وجود تاکنون به گونه مؤثری مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند.

وی به تصویب اساسنامه طرح جامع منطقه آزاد تاکید و بیان کرد: این طرح طی هفته گذشته به تصویب رسید و با اجرای آن در منطقه آزاد تجاری اقتصاد استان کرمانشاه و شهرستان قصرشیرین را مورد تأثیر قرار داده و جبران کننده کاستی‌ها و عقب ماندگی‌های ۴۰ سال این استان به دلیل بروز مشکلات مختلف خواهد بود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه به ظرفیت‌هایی که عامل توسعه استان کرمانشاه خواهند بود اشاره کرد و گفت: حوزه صنعت، معدن، گردشگری، تاکنون هیچ استفاده و بهره‌برداری مؤثری در استان نداشته در حالی که این استان بیش از چهار هزار آثار تاریخی و تمدنی داشته و عامل مهمی در تولید ثروت تلقی می‌شود.

حیدری در پایان به امنیت پایدار استان طی تنش‌های اخیری که در کشور ایجاد شده اشاره کرد و گفت: امنیت استان در این مدت با وجود بروز برخی مشکلات با کمک ظرفیت‌های انسانی به خوبی تأمین شده که قدردان تمامی عاملان حفظ امنیت آن هستیم و ساخت استانی بدون دغدغه در کنار یکدیگر را آرزومندم هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 927305