iset
20 دی 1401 - 23:02

هشدار سطح زرد هواشناسی در کرمانشاه/هوا تا ۹درجه سرد می شود

کرمانشاه- مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اعلام هشدار سطح زرد هواشناسی برای کرمانشاه، گفت: دمای هوا در استان کرمانشاه تا ۹ درجه کاهش می یابد.

فیروز دولتشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس آخرین تحلیل از داده‌های هواشناسی، شرایطی نسبتاً پایدار جوی از عصر امروز در استان کرمانشاه حاکم می‌شود که مهمترین پیامدهای آن، کاهش محسوس دمای شبانه است.

وی افزود: بر همین اساس با اعلام هشدار سطح زرد هواشناسی به کرمانشاهیان عزیز هشدار کاهش حداقل دمای شبانه بین ۵ تا ۹ درجه، ماندگاری هوای سرد و انباشت آلاینده‌های جوی داده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به منطقه درگیر این هشدار، تصریح کرد: کل استان کرمانشاه به ویژه نیمه شرقی و شمالی استان شامل بخش‌های: سنقر و کلیایی، کنگاور، اسلام آباد، دالاهو، روانسر و جوانرود شامل این هشدار می‌شوند.

وی ادامه داد: افت فشار گاز، افزایش مصرف منابع انرژی به ویژه برق و گاز، یخبندان و لغزندگی جاده‌ها و احتمال خسارت به ماشین آلات صنعتی و کشاورزی از دیگر احتمالات در پایداری جوی حاکم بر استان کرمانشاه است.

دولتشاهی توصیه کرد: تأمین سوخت، کنترل وسایل حرارتی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مدیریت در مصرف منابع انرژی، احتیاط در سفرها، محافظت و پوشش لوله‌های آب، استفاده از ضدیخ در رادیاتور خودروها و ماشین آلات کشاورزی توسط کرمانشاهیان در هوای سرد زمستانی فراموش نشود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 969002