iset
14 بهمن 1401 - 17:00

احتمال کمبود بنزین در آمریکا افزایش یافت

ذخایر فصلی بنزین ایالات متحده در حال حاضر به پایین ترین سطح خود در یک دهه اخیر رسیده که این امر احتمال کمبود سوخت در تابستان را به شدت افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بلومبرگ در گزارشی هشدار داد که ایالت‌های شرقی آمریکا ممکن است در تابستان سال جاری میلادی به دلیل ممنوعیت اتحادیه اروپا عیله فرآورده‌های نفتی روسیه با کمبود بنزین مواجه شوند.

بر اساس این گزارش، ذخایر فصلی بنزین ایالات متحده در حال حاضر به پایین ترین سطح خود در یک دهه اخیر رسیده است. در عین حال، نیاز به تعمیر و نگهداری دقیق‌تر از پالایشگاه‌های نفت در ماه‌های زمستان احتمالاً باعث کاهش بیشتر این ذخایر خواهد شد.

اگرچه ایالات متحده یک صادرکننده خالص بنزین است، اما بیشتر مازاد عرضه این کشور در ایالات جنوبی مصرف می‌شود. به دلیل ظرفیت ناکافی خط لوله و هزینه بالای حمل و نقل، انتقال سوخت به ساحل شرقی آمریکا دشوار است. بنابراین، این منطقه به طور سنتی به تحویل از اروپا، به ویژه در طول تابستان، متکی است.

بلومبرگ تأکید می کند که ممنوعیت اتحادیه اروپا بر فرآورده های نفتی روسیه، که از 5 فوریه به اجرا گذاشته می شود، ممکن است توانایی اروپا برای تامین سوخت خود و ارسال آن به ایالات متحده را محدود کند.

بر اساس این گزارش، این موضوع می تواند منجر به افزایش قیمت بنزین شود، زیرا مصرف کنندگان هنوز از هزینه سوخت 5 دلاری در هر گالن در سال گذشته در پمپ بنرین‌ها رنج می برند.

به گفته این شبکه خبری، شرکت های آمریکایی برای جلوگیری از کمبود، ناگزیر باید به دنبال منابع سوخت جدید باشند. یکی از گزینه‌ها هدایت سوخت از خلیج مکزیک به دریای کارائیب و سپس به ایالات متحده است.

از سوی دیگر، ایالات متحده می‌تواند برای افزایش عرضه از آسیا و خاورمیانه تلاش کند، اما مشکلات لجستیکی مرتبط با چنین تصمیمی ممکن است برای ایجاد یک تغییر قابل توجه بسیار بزرگ باشد.

ایالات متحده خرید سوخت از هند را برای جایگزینی محموله های کاهش یافته از اروپا افزایش داده است. بر اساس داده های تحلیلگران Kpler، حدود 89000 بشکه بنزین و گازوئیل هند در این ماه به نیویورک رسیده است که بالاترین حجم محموله از این منطقه خاص در حدود چهار سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017146